Почина познатиот бизнисмен

Со жалост и длабока тага сакаме да ја известиме јавноста дека денеска, 19.08.2017 година, на 74 годишна возраст почина Ристо Пеов, сопственик на хотелите Епинал во Битола, хотел Бистра во Маврово, спортскиот ресорт и ски центарот во Маврово.

 

Повеќе: Почина познатиот бизнисмен

ВРЕМЕТО НОСИ НОВИ ИЗНЕНАДУВАЊА - Погледнете што најави УХМР

И утре ќе се задржи претежно сончево и топло време Топло ќе биде и во недела, но во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и ноќта кон понеделник, оваа облачност ќе биде проследена со локален пороен дожд и грмежи.

Повеќе: ВРЕМЕТО НОСИ НОВИ ИЗНЕНАДУВАЊА - Погледнете што најави УХМР

Еве што велат метеоролозите за наредниве денови...

Во недела времето ќе биде топло, но во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и ноќта кон понеделник, оваа облачност ќе биде проследена со локален пороен дожд и грмежи.

Повеќе: Еве што велат метеоролозите за наредниве денови...

Познатиот екс-разузнавач најави кривична против обвинителите во СЈО

Ексразузнавачот Александар Диневски, кој беше осуден во случајот „Шпион“ на 4,5 години затворска казна, на својот профил на Фејсбук објави дека обезбедил доказ, со кој, како што пишува, ќе се докаже дека СЈО немало право да го преземе случајот и да го застапува пред Апелациониот суд.

Повеќе: Познатиот екс-разузнавач најави кривична против обвинителите во СЈО

СДСМ: На Груевски не му веруваат ниту во сопствената партија!

- Лицемерно и очајнички е Никола Груевски, човекот што ја презадолжи државата за остварување на сопствени лукративни интереси, денес да глуми загриженост за состојбата во економијата. Лицемерно и очајнички е човекот што договараше и земаше милиони провизии за автопатите, денеска да зборува за нивната изградба. Токму затоа, на Груевски веќе одамна никој не му верува, а повеќе не му веруваат ниту во сопствената партија, реагираат од СДСМ на изнесените ставови на Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе: СДСМ: На Груевски не му веруваат ниту во сопствената партија!

Страница 8 од 3785