Пукање во Скопје - има ранети

На 16.01.2017 година околу 18,10 часот во с.Батинци-скопско на ул. „7“ додека М.Н.(44) се движел со М.Ш.(51) со возило кон нив било пукано од огнено оружје од страна на Ш.А.(29) од с.Батинци, при што на М.Н. му биле нанесени повреди во вид на прострелни рани во пределот на раката, ногата и стомакот, и тој по првично укажаната лекарска помош во Поликлиниката Драчево, со брза помош бил пренесен во Ургентниот центар.

Повеќе: Пукање во Скопје - има ранети

Драма на бензинска во Муртино

На 17.01.2017 година околу 02,50 часот во с.Муртино-струмичко поточно на бензинска пумпа на Макпетрол, две непознати маскирани лица извршиле разбојништво над еден вработен при што физички го нападнале и му одзеле  сума на пари од околу 60.000 денари, по што го напуштиле местото на настанот.

Повеќе: Драма на бензинска во Муртино

Снег ќе ја затрупа Македонија

Облачно со врнежи од снег, особено кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните и јужните делови од земјава. Во крајните југоисточни делови врнежите ќе бидат од дожд и снег.

Повеќе: Снег ќе ја затрупа Македонија

Детали за силната екплозија во Битола

На 16.01.2017 година околу 18,50 часот во Битола на ул. “Поречка“ во куќата на В.С. (52), при одмрзнување на замрзната плинска боца со импровизирана греалка во леген со топла вода, настанала експлозија и пожар, при што В.С., како и уште едно 17 годишно лице се здобиле со изгореници од втор степен по телото, по што биле пренесени во КБ-Битола.

Повеќе: Детали за силната екплозија во Битола

Еве за што разговараше Ахмети со албанскиот амбасадор Река

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети денес се сретна со Амбасадорот на Албанија во Македонија, г.Фатос Река.

Повеќе: Еве за што разговараше Ахмети со албанскиот амбасадор Река

Страница 8 од 2101