Четири барања на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

Во вторникот вечерта во неколку поголеми градови како и Скопје, се одржаа нови во низата мирни поворки во граѓанската иницијатива насловена „За заедничка Македонија“ со која се бара отфрлање на платформата што ја понудија четирите албански партии како услов за формирање влада по предвремените парламентарни избори од 11-ти декември, а во главниот град ликовниот уметник Коле Манев ги истакна четирите барања на иницијативата.

Повеќе: Четири барања на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

А1ОН ЌЕ ПОДНЕСЕ ПРИЈАВА: Oрганизаторите „За заедничка Македонија“ го осудува нападот врз новинарите и бара да се најдат напаѓачите

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во вторникот вечерта објави дека го осудува инцидентот кога на крајот на денешниот протестен марш во нивна организација, беа нападнати новинарите на порталот А1он, кои беа префрлени во скопскиот Ургентен центар

Повеќе: А1ОН ЌЕ ПОДНЕСЕ ПРИЈАВА: Oрганизаторите „За заедничка Македонија“ го осудува нападот врз...

ТЕПАЧКА СРЕДЕ СКОПЈЕ: Повреден син на градоначалник!

Во тепачка меѓу група малолетници во центарот на Скопје што се случи попладнево, неофицијално извори од МВР за ТВ 24 велат дека во инцидентот е вклучен и син на градоначалник на општина од Скопје.

Повеќе: ТЕПАЧКА СРЕДЕ СКОПЈЕ: Повреден син на градоначалник!

ССНМ со осуда за вандалскиот напад врз екипата на А1он

ССНМ најостро го осудува вандалскиот напад врз новинарската екипа на порталот А1он, којшто се случи вечерва за време на протестот организиран од неформалната граѓанска иницијатива Заедничка Македонија.

Повеќе: ССНМ со осуда за вандалскиот напад врз екипата на А1он

СТРАОТЕН ИНЦИДЕНТ ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Во голема пресметка има повредени

Вечерва нешто по 19 часот во близина на Народната банка, се случила пресметка помеѓу две групи.

Повеќе: СТРАОТЕН ИНЦИДЕНТ ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Во голема пресметка има повредени

Страница 9 од 2295