Хојт Ји во Скопје на средби со државниот врв, лидерите на партиите, невладините

Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји, денеска и утре ќе престојува во посета на Македонија. Предвидено е да сретне со државниот врв и со лидерите на политичките партии.

Повеќе: Хојт Ји во Скопје на средби со државниот врв, лидерите на партиите, невладините

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Повеќе: Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози

Ново шокантно видео од настаните во Собранието протече во јавноста!

,,Наместо безочните лаги на однародените, примитивно-малограѓански „социјалдемократи“, ова е вистинстинската слика од народното ослободување на македонското народно Собрание од тиранијата на СДС“, ова го напиша пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Љупчо Димовски на својот ФБ профил по влегувањето на толпата во салата за пленарни седници во Парламентот, по што дел од толпата се упати да ги бара пратениците на СДСМ и коалицијата.

Повеќе: Ново шокантно видео од настаните во Собранието протече во јавноста!

СДСМ: Мнозинството ја исполни обврската, избра собраниски претседател, ќе избере и Влада, насилниците ќе одговараат!

СДСМ посочува дека парламентарното мнозинство ја реализираше својата обврска кон граѓаните, достоинствено, мудро и внимателно, како што им доликува на новите политичари што народот ги избра да ја водат државата.

Повеќе: СДСМ: Мнозинството ја исполни обврската, избра собраниски претседател, ќе избере и Влада,...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС брзајќи да ја реализира Тиранската платформа грубо го прекрши Уставот, законот и деловникот

ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш посочува дека СДС брзајќи да ја реализира Тиранската платформа грубо го прекрши Уставот, законот и деловникот за работа на Собранието.

Повеќе: ВМРО-ДПМНЕ: СДС брзајќи да ја реализира Тиранската платформа грубо го прекрши Уставот, законот и...

Страница 9 од 2654