Трагедија го потресе Прилеп

На 18.08.2017 година околу 19.40 часот од оператор на браната на вештачкото езеро во Прилеп било пријавено дека лицето Т.П. (42) од Прилеп,  движејќи се по ѕидот од браната, изгубил рамнотежа,  паднал од браната и удрил на карпа.

Повеќе: Трагедија го потресе Прилеп

Страшна несреќа во основно училиште - хаусмајстор паднал од кровот

На 18.08.2017 година околу 15,15 часот во основното училиште во с.Долно Ѓуѓанци, светиниколско, В.А. (56), вработен како хаусмајстор во училиштето, изведувајќи работи, паднал од кровната конструкција на училиштето.

Повеќе: Страшна несреќа во основно училиште - хаусмајстор паднал од кровот

Момче доживеа вистински хорор во Шутка - го нападнале и у одзеле прстени, алка, ланец, безбол капа

На  18.08.2017 година околу 22,30 часот на ул. „Гвадалахара“ во населба Шуто Оризари во Скопје, лицето А.Н. и уште две непознати лица извршиле разбојништво врз Х.М. (23) од Скопје.  

Повеќе: Момче доживеа вистински хорор во Шутка - го нападнале и у одзеле прстени, алка, ланец, безбол капа

Мртов маж пронајден во локви крв во Скопје

На 18.08.2017 година во 22,00 часот од страна на  Итна медицинска помош во Единица за известување и командување било пријавено дека на ул „Антон Панов“ во Скопје било пронајдено починато лицето С.Ј. (78) од Пробиштип.

Повеќе: Мртов маж пронајден во локви крв во Скопје

Страница 10 од 3785