Насилства по демонстрациите со повредени

Учесници на протестот ‘За заедничка Македонија’ ја нападнале во вторникот вечерта екипата на А1 он пред Триумфалната капија во Скопје, ја оштетиле камерата и ги претепале новинарите.

Повеќе: Насилства по демонстрациите со повредени

Еве што прогнозираат синоптичарите за утре?

Утре предпладне времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди кои повеќе ќе бидат застапени во источните делови на земјава. Во текот на денот ќе има зголемување на облачноста. Околу пладне и попладне насекаде облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд, но пообилни ќе бидат во западните делови на земјава, каде се очекува да наврне околу 15 литри на метар квадратен воден талог. Дневната температура ќе се движи од 9 до 18 степени.

Повеќе: Еве што прогнозираат синоптичарите за утре?

Новинарите биле крвнички тепани со тупаници по главата и телото, искршена била и нивната камера! (ФОТО)

Со тупаници по глава и по телото вечерва беа нападнати снимателот и новинар на А1он од демонстрантите пред Собранието на Република Македонија, јави А1он.

Повеќе: Новинарите биле крвнички тепани со тупаници по главата и телото, искршена била и нивната камера!...

САД ПОВИКУВА: Македонските лидери да формираат нова влада без понатамошно одлагање!

Заедно со нашите сојузници од НАТО и партнерите од ЕУ, САД тесно го следат процесот на формирање Влада во Македонија поттикнат од парламентарните избори на 11 декември 2016 година, се вели во денешното соопштение на портпаролот на Стејт департментот, Марк Тонер, пренесе Радио Слободна Европа.

Повеќе: САД ПОВИКУВА: Македонските лидери да формираат нова влада без понатамошно одлагање!

НА ВЕЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ: Брутално претепани новинари пред Триумфалната порта!

Насилници кои учествувале на вечерашниот протест пред Собранието на Македонија претепале двајца новинари на критички медиум.

Повеќе: НА ВЕЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ: Брутално претепани новинари пред Триумфалната порта!

Страница 10 од 2295