Меси за Роналдо: Го почитувам, фантастичен е

Откако англиските медиуми објавија дека Манчестер Сити на Барселона и понудил 120 милиони евра за Лионел Меси, Англичаните го прашале Аргентинецот дали тој навистина ќе пристигне во Премиерлигата.

 

Повеќе: Меси за Роналдо: Го почитувам, фантастичен е

Интервјуто на Меси во кое зборува за Гвардиола и Роналдо е лажно

Семејството на Лионел Меси демантира дека славниот фудбалер дал интервју за британскиот магазин „Coach“, а чии делови во среда пренесоа каталонските медиуми и во кои Меси вели дека ќе остане во Барселона додека таму го сакаат.

Повеќе: Интервјуто на Меси во кое зборува за Гвардиола и Роналдо е лажно

Ракометарите поразени од Шпанија

Ракометната репрезентација на Македонија не успеа да приреди изненадување и да освои барем бод против фаворизираната Шпанија иако 42.минути играше рамноправно со поранешниот светски првак. Во рамките на четвртото коло, во Б групата на Светското првенство, Шпанија ја порази Македонија 29:25 (14:14).

Повеќе: Ракометарите поразени од Шпанија

Пандев постигна гол, Џенова елиминирана од Купот на Италија

Горан Пандев постигна гол против својот поранешен клуб Лацио, но Џенова не успеа да направи изнендување во Рим и да се пласира во четвртфиналето, во Купот на Италија.

Повеќе: Пандев постигна гол, Џенова елиминирана од Купот на Италија

Нов пораз на Реал, Селта победи во Мадрид

Фудбалерите на Реал Мадрид во неполни четири дена забележаа два порази, откако во неделата загубија од Севилја во првенството, во средата беа поразени од Селта во првиот меч од четвртфиналето на Кралскиот Куп.

Повеќе: Нов пораз на Реал, Селта победи во Мадрид

Сензација во Мелбурн, Истомин го детронизира Ѓоковиќ

Узбекистанецот Денис Истомин го направи едно од најголемите изненадувања во изминатата деценија на грен слем турнирите откако во второто коло го елиминира бранителот на титулата и шесткратниот освојувач на Аустралијан Опен, Новак Ѓоковиќ.

 

Повеќе: Сензација во Мелбурн, Истомин го детронизира Ѓоковиќ

ФФМ најави регионалната лига за млади категории

На состанок со клубовите од Првата лига во „Куќа на фудбалот“, координаторот на младинските категории во ФФМ Зоран Стратев ја претстави идејата за формирање регионално натпреварување за млади категории во кое би биле вклучени младински екипи од Македонија, БиХ, Црна Гора, Унгарија, Словенија, Србија и Хрватска.

Повеќе: ФФМ најави регионалната лига за млади категории

Алексис Санчез признал дека затајувал данок во Шпанија

Чилеанскиот репрезентативец Алексис Санчез се изјаснил дека е виновен по обвинението на шпанските власти за затајување на данок во оваа држава.

Повеќе: Алексис Санчез признал дека затајувал данок во Шпанија

Вест Хем сепак се предомисли, ќе го продава Пајет

Се чини дека штрајкот на францускиот репрезентативец Димитри Пајет успеал, бидејќи, како што пишуваат британските медиуми, Вест Хем се согласил да го продаде својот најдобар фудбалер во Марсеј, но останува отворено прашањето за колку пари ќе се случи трансферот.

 

Повеќе: Вест Хем сепак се предомисли, ќе го продава Пајет

Страница 1 од 174