УЕФА: Скопје фантастичен домаќин на Суперкупот

Скопје одговори на предизвикот што му го постави УЕФА со беспрекорната организација на натпреварот од Суперкупот, кој синоќа се одигра на стадионот „Филип Втори“.

 

За организацијата, УЕФА на Скопје му се заблагодари на својот официјален профил на Твитер.

„Благодариме Скопје. Фантастичен домаќин на Суперкупот на УЕФА во 2017 година“.

Синиќа Реал ја освои својата четврта титула во Суперкупот по оние во 2002, 2014 и 2016 година, со победата над Манчестер Јунајтед од 2:1.

 

Loading...