Одбојкарите убедливи против Азербејџан

Одбојкарската репрезентација на Македонија со убедлива победа ги започна натпреварите во Европската лига.

Повеќе: Одбојкарите убедливи против Азербејџан

Младата репрезентација го започнува настапот на ЕП

Младите македонски фудбалери вечерва ќе го одиграат првиот натпревар на Европското првенство во Полска. Противник на избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе биде селекцијата на Шпанија.

Повеќе: Младата репрезентација го започнува настапот на ЕП

Мареј е свесен дека ќе го загуби првото место

Првиот светски рекет, Енди Мареј, на британските новинари им дал искрена изјава дека очекува да го загуби првото место на АТП листата.

Повеќе: Мареј е свесен дека ќе го загуби првото место

Александар Тодоров е нов тренер на МЗТ Скопје Аеродром

Поранешниот селектор на македонската младинска репрезентација, Александар Тодоров (43), е нов тренер на МЗТ Скопје Аеродром откако денеска и официјално потпиша едногодишен договор со актуелниот шампион.

Повеќе: Александар Тодоров е нов тренер на МЗТ Скопје Аеродром

У 21: УЕФА го објави идеалниот тим на шампионатите

Ден пред почетокот на Европското првенство за играчи до 21 година Европската фудбалска унија (УЕФА) потсети на идеалниот тим на сите досегашни шампионати во оваа старосна категорија. Во идеалните 11 има најмногу Италијанци.

Повеќе: У 21: УЕФА го објави идеалниот тим на шампионатите

Трка покрај вода од 2 јули

Од 2 јули почнува „Бич ран“, серија трки што ќе се одржи на 5 локации покрај вода во Македонија, во Скопје, Преспа, Дојран, Маврово и Охрид, и овој настан ќе трае до 30 јули. Во трките може да учествува секој што сака да се натпреварува во трчање на 5 км на една, неколку или на сите предвидени трки од серијата.

Повеќе: Трка покрај вода од 2 јули

Ракометарите испуштија победа во Украина

Македонската ракометна репрезентација пропушти вечерва да се пласира на Европското првенство кое наредната година ќе се одржи во Хрватска. Македонија во Украина ремизираше со домаќинот 27:27.

Повеќе: Ракометарите испуштија победа во Украина

СТАРТУВА ПРОДАЖБАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА СУПЕР КУПОТ – Еве како може да стигнете до нив

Скопје за прв пат ова лето ќе биде домаќин на УЕФА Супер купот кој ќе се одржи на 8-ми август годинава.
За трофејот ќе се борат екипите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Повеќе: СТАРТУВА ПРОДАЖБАТА НА БИЛЕТИТЕ ЗА СУПЕР КУПОТ – Еве како може да стигнете до нив

ДРАМА СРЕД СКОПЈЕ - Снема струја среде натпревар Македонија - Шведска! (ВИДЕО)

Ракометниот натпревар меѓу Македонија и Шведска кој вечерва кратко беше прекинат откако снема струја. Македонските ракометарки го загубија натпреварот од Шведска со 20-31 кој се одигра во рамки на бараж двомечот за пласман на Светското првенство во Германија што ќе се одржи кон крајот на годинава.

 

Повеќе: ДРАМА СРЕД СКОПЈЕ - Снема струја среде натпревар Македонија - Шведска! (ВИДЕО)

Марка: Кристијано Роналдо нема да игра во Скопје

Европскиот шампион Реал на 8 август, на натпреварот во Суперкупот на УЕФА, против Манчестер Јунајтед во Скопје, ќе игра без својот најдобар играч Кристијано Роналдо, тврди Марка.

Повеќе: Марка: Кристијано Роналдо нема да игра во Скопје

Страница 3 од 21

JT Fixed Display