Погребот на Џорџ Мајкл ќе биде таен, без медиуми и фанови

Ракометарите на Вардар со натпреварот против Кристијанштад, в недела, ќе ги завршат натпреварите во Б групата во Лигата на шампионите. Натпреварот нема натпреварувачко значење за „црвено-црните“, кои веќе го обезбедија првото место во групата и директно се пласираа во четвртфиналето, но како што рече капитенот Стојанче Стоилов, ракометарите имаат обврска да победат.

Повеќе: Погребот на Џорџ Мајкл ќе биде таен, без медиуми и фанови

ЖРК Вардар го престави новиот тренер, Дибирова знае како се освојува ЛШ

Ирина Дибирова, во петокот, официјално и беше претставена на спортската јавност како нов тренер на ракометарките на Вардар. Сопругата на ѕвездата на машкиот тим на Вардар, Тимур Дибиров, на кормилото го наследи Давид Дејвис Камара кој се врати машкиот клуб и повторно ќе му биде помошник на Раул Гонзалес.

Повеќе: ЖРК Вардар го престави новиот тренер, Дибирова знае како се освојува ЛШ

Ѓоковиќ: Сега сум волк кој трча кон врвот и гладен сум

Новак Ѓоковиќ од јуни минатата година се наоѓа далеку од посакуваната форма, тој и во новата сезона тргна со многу осцилации, а самиот се надева дека пресвртница може да биде Мастерсот во Индијан Велс на победил пет пати.

Повеќе: Ѓоковиќ: Сега сум волк кој трча кон врвот и гладен сум

Давитков нов селекторт на кошаркарската репрезентација

Јорданчо Давитков е новиот селектор на кошаркарската репрезентација на Македонија. Давитков на функцијата го наследи Драган Раца, кој си замина откако доживеа дебакл со националниот тим во квалификациите за пласман на Европското првенство.

Повеќе: Давитков нов селекторт на кошаркарската репрезентација

Легендарниот Колина ќе го казни судијата на мечот Барса-ПСЖ

Влијателниот шпански спортски весник Marca тврди дека германскиот судија Дениз Ајтекин, кој го водеше историскиот меч Барселона-ПСЖ, поради лошата арбитража ќе биде суспендиран на неодредено време.

Повеќе: Легендарниот Колина ќе го казни судијата на мечот Барса-ПСЖ

Голот на Роберто предизвикал вистински земјотрес

Фудбалерите на Барселона, во средата, направија историски резултат во Лигата на шампионите, надоместија негатива од 0:4 и со победата од 6:1 се пласираа во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Реакцијата на навивачите по шестиот гол, предизвикала вистински земјотрес.

Повеќе: Голот на Роберто предизвикал вистински земјотрес

Сопругата на Серхио Рамос најсексипилна жена на фудбалер

Пред секој важен меч на фудбалскиот клуб Реал Мадрид, шпанските новини се преплавени со фотографии на Пилар Рубио, сопруга на Серхио Рамос, која навивачите ја сметаат за најубава жена на фудбалерите во Реал на сите времиња.

Повеќе: Сопругата на Серхио Рамос најсексипилна жена на фудбалер

Фрејзер-Прајс поради бременост го пропушта СП во Лондон

Двократната олимписка шампионка на 100 метри Шели-Ен Фрејзер-Прајс, поради бременост, нема да учествува на Светското првенство кое во август ќе се одржи во Лондон.

Повеќе: Фрејзер-Прајс поради бременост го пропушта СП во Лондон

УЕФА: Дисциплински постапки против Арсенал, Баерн и Наполи

УЕФА покрена дисциплински постапки против Арсенал, Баерн Минхен и Наполи поради инцидентите кои ги предизвикаа нивните навивачи за време на осминафиналните реванши во Лигата на шампионите.

Повеќе: УЕФА: Дисциплински постапки против Арсенал, Баерн и Наполи

Страница 5 од 77