Ѓорческа испадна од турнирот во Кјасо

Лина Ѓорческа, најдобрата македонска тенисерка, не успеа да се пласира во полуфиналето на ИТФ фјучерс турнирот во Кјасо, Швајцарија.

Повеќе: Ѓорческа испадна од турнирот во Кјасо

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Женската ракометна репрезентација на Македонија во петокот ги доби противниците преку кои ќе се обиде да избори пласман на Европското првенство (ЕП) во Франција наредната година.

Повеќе: Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Кире национале посакува уште една титула во ЛШ и ОИ со Македонија

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, во интервју за тиражниот „Диарио Ас“, открива зошто решил да си замине од Барселона, зошто на дресот ја носи седумката и кои се неговите желби и планови за во иднина.

Повеќе: Кире национале посакува уште една титула во ЛШ и ОИ со Македонија

Хорор во Формула 4, на тинејџер му се ампутирани нозете (Видео)

Младиот возач во Формула 4, Били Монгер (17) доживеа страотна несреќа на патеката Донингтон парк. По несреќата лекарите морале да му ампутираат нозете на Монгер.

Повеќе: Хорор во Формула 4, на тинејџер му се ампутирани нозете (Видео)

Кинески клуб му нуди на Диего Коста 40 млн. евра годишна плата

Неименуван кинески клуб му понудил на напаѓачот на Челзи Диего Коста неделна плата од 650.000 фунти, пренесоа британските медиуми.

Повеќе: Кинески клуб му нуди на Диего Коста 40 млн. евра годишна плата

Лекарите потврдија дека заврши сезоната за Мануел Нојер

Мануел Нојер поради повреда на стапалото, со која се здоби во четвртфиналниот реванш против Реал во Мадрид, ќе го пропушти финишот на сезоната.

Повеќе: Лекарите потврдија дека заврши сезоната за Мануел Нојер

Ливерпул понуди 50 млн евра за Асенсио, Реал ја одби понудата

Ливерпул на Реал му понудил 50 милиони евра за трансфер на Марко Асенсио (21), ден по натпреварот Реал-Баерн (4:2). Марко Асенсио на натпреварот одигран во вторникот го постигна четвртиот гол за Реал.

Повеќе: Ливерпул понуди 50 млн евра за Асенсио, Реал ја одби понудата

Ѓоковиќ „преживеа“ против Карењо-Буста

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден тежок меч на Мастерсот во Монте Карло, меч преполн со осцилации, но на крајот успа да го совлада Шпанецот Пабло Карењо-Буста и да ја избегне судбината на Мари и Вавринка кои го завршија својот настап во Монте Карло.

Повеќе: Ѓоковиќ „преживеа“ против Карењо-Буста

Четвртфинале во синг и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето во сингл и во полуфиналето во двојки на турнирот во Кјасо, Швајцарија.

Повеќе: Четвртфинале во синг и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

ЦСКА во последната секунда до 2-0 во серијата со Басконија

Кошаркарите на ЦСКА Москва водат во четвртфиналната серија против Басконија со 2-0 и уште еден триумф ги дели од пласман на завршниот турнир во Истанбул. ЦСКА вториот меч од серојата го доби со 84:82, благодарение на поените кои од линијата ги постигна Кајл Хајнс во последната секунда.

Повеќе: ЦСКА во последната секунда до 2-0 во серијата со Басконија

Страница 8 од 86