ПАОК мина неказнето за националистичкиот испад на навивачите

Навивачите на ПАОК, кои во првиот натпревар од шеснаесетинафиналето против Шалке (0:3) одигран во Солун, истакнаа парола со политичка содржина со која ја „присвоија“ Македонија, но УЕФА иака строго забранува политички пароли на фудбалски натпревари не го казни грчкиот клуб.

Повеќе: ПАОК мина неказнето за националистичкиот испад на навивачите

Гуглета го спаси Металург од пораз кај Извиѓач

Ракометарите на Металург ремизираа на гости кај Извиѓач 24:24, во претпоследниот натпревар за нив во СЕХА лигата. Металург против Извиѓач на волшебен начин се извлече од пораз откако Гуглета постигна два гола во последните 30 секунди од натпреварот.

Повеќе: Гуглета го спаси Металург од пораз кај Извиѓач

Раниери замина, Лестер победи

Лестер го надигра Ливерпул во последниот натпревар од 26.коло во Премиерлигата. Во првиот натпревар по заминувањето на Клаудио Раниери блескаше Џејми Варди кој постигна два гола.

Повеќе: Раниери замина, Лестер победи

МЗТ си го загрози опстанокот во АБА лигата

Кошаркарите на МЗТ го забележаа 16-от пораз во АБА лигата со што ги намали шансите за опстанок во регионалната лига. Македонскиот шампион во понеделникот загуби од Игокеа 67:71.

Повеќе: МЗТ си го загрози опстанокот во АБА лигата

Ван Острум замина од МЗТ, ќе се оперира во Лондон

Британецот, Девон ван Острум, викендов се поздравил со соиграчите од МЗТ, а утрово ја напуштил Македонија и заминал за Велика Британија, откако поради тешка повреда на коленото ја заврши сезоната, објави МЗТ на клупската интернет страница.

Повеќе: Ван Острум замина од МЗТ, ќе се оперира во Лондон

Кошаркар се протна низ нозете на противничкиот центар (ВИДЕО)

Бекот на клубот Деалавер, Нејт Робинсон изведен несекојдневна финта, и се протна низ нозете на центарот Еди Таварес од противничката екипа Репоторс 095, во натпреварот од американската Д-Лига.

 

Повеќе: Кошаркар се протна низ нозете на противничкиот центар (ВИДЕО)

ТРАГЕДИЈА: Легендарниот југословенски фудбалер пронајден мртов

Хрватските медиуми, пренесоа дека легендарниот фудбалер на Динамо Загреб, Звездан Цветковиќ (57), утрово бил пронајден мртов во својата гаража.

Повеќе: ТРАГЕДИЈА: Легендарниот југословенски фудбалер пронајден мртов

Легендарен фудбалер на Динамо пронајден мртов во својата гаража

Хрватските медиуми, пренесоа дека легендарниот фудбалер на Динамо Загреб, Звездан Цветковиќ (57), утрово бил пронајден мртов во својата гаража.

Повеќе: Легендарен фудбалер на Динамо пронајден мртов во својата гаража

Чешки фудбалер на теренот му го спаси животот на голманот на противникот

Чешки фудбалер правовремено му укажал помош на повредениот голман на противничката екипа, спасувајќи му го животот, а видео материјалот е поставен на YouTube каналот Trending Now.

Повеќе: Чешки фудбалер на теренот му го спаси животот на голманот на противникот

Булатовиќ го торпедираше ЖРК Вардар

Будуќност стави крај на серијата од осум победи, најдолга во клупската историја, во која се наоѓаа ракометарките на Вардар, откако во Скопје триумфира 28:31 (16:17). Поразот во неделата беше прв за ЖРК Вардар оваа сезона во Лигата на шампионите.

Повеќе: Булатовиќ го торпедираше ЖРК Вардар

Страница 10 од 77