Се судриле возови на пругата Белград - Нови Сад, има повредени!

На железничката пруга Белград - Нови Сад се случила несреќа кога патнички воз удрил во последниот вагон на товарен воз пред себе.

 

Има повредени, а според информациите патничкиот воз удрил во вагонот пред себе со брзина од 15 километри на час.

Машиновозачот не е повреден, а несреќата се случила помеѓу железничките станици Сајлово - Кисач, покрај Нови Сад.

Увидот е во тек.