ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА - Запленет еден тон...

Во недела кон понеделник во соседна Србија, била запленета еден тон од дрогата сканк, соопшти министерот за внатрешни работи на оваа земја, Небојша Стефановиќ.

 

Според него ова е рекордна количина запленета друга не само во Србија туку и во регионот.

„Со сериозна и напорна работа на луѓето од управат за криминалистичка полиција на подрачјето меѓу Нови Сад и Бачка Паланка, заробена е криминална група која превезувала дрога“, вели Стефановиќ за Танјуг.

Дригата била најдена во шуплините на возилата, како и во некои хангари./извор:Макфакс

Loading...