БОМБАШКИ НАПАД: Најмалку 23 загинати!

Во експлозија на автомобилска бомба денеска загинале најмалку 23 лица, а повеќе од 45 се ранети во шиитски округ на југот на претстолнината на Ирак, Багдад, соопшти полицијата. Експлозијата се случила во прометна улица во населбата Амил.

 

Loading...
Loading...

JW Player
JT Fixed Display