ГОЛЕМА АВТОБУСКА НЕСРЕЌА - Најмалку 26 средношколци повредени

Најмалку 26 средношколци се повредени во автобуска несреќа во Охајо. Несреќата се случила додека автобусот ги превезувал средношколците во спортското училиште „Бакеј Локал“ од Рајланд во Охајо.

 

Учениците оделе на спортски тренинг, а како причина за несреќата се наведува брзото возење./извор:Макфакс

Loading...