Еве како реагираше Ердоган додека неговото обезбедување тепаше демонстранти во Вашингтон (ВИДЕО)

Новата снимка од посетата на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на САД прикажува како овој мирно гледа додека неговото обезбедување напаѓа демонстранти во Вашингтон.

 

Снимката ја објави турскиот канал на американската телевизија Voice of America. Нападот на демонстрантите се случил пред турската амбасада во Вашингтон.

Како што јавува Њујорк Тајмс, нападот на демонстрантите се случил после средбата на Ердоган со американскиот претседател Доналд Трамп.

Loading...