ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ НАЦИЈАТА: Во страшна сообраќајка загина 13 годишно дете, мајката се бори за живот

Дете на возраст од 13 години загина, а шестмина патници од Србија се тешко повредени во страшна сообраќајка близу Благоевград.

 

Најтешко повредена е мајката на детето и се бори за живот.

Несреќата се случила во Благоевград, во југозападна Бугарија.

Меѓу повредените е и шестогодишното братче на настрадоното дете.

Страотната несреќа се случила попладнево на магистаралниот пат од Софија кон грчката граница, кога директно се судриле патнички автомобил од Србија и возило од Софија.

 

Loading...

JT Fixed Display