РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРЕС ГО РАЗМРДА ТЛОТО – Еве ги деталите

Силен земјотрес утринава го погоди островот Тонга.

Земјотресот беше со интензитет од 6,1 степени по Рихтер, на длабочина од 97 километри под морското дно, а како што информира ТАСС нема податоци за настрадани лица и предизвикана материјална штета, ниту, пак, е издадено предупредување за цунами.

Loading...