Разорен земјотрес од 6.4 степени според Рихтер

Доса силен земјотрес со јачина од 6,4 степени, според Рихтеровата скала, го погоди денеска индонезискиот остров Суматра, соопшти Американскиот геолошки завод.

 

Земјотресот се случил на длабочина од 35 километри, а неговиот епицентар бил на 723 километри западно од Бенгкулу.

Засега нема информации за жртви или материјални штети.

 

Loading...