Загина пилот по пад на едрилица во Србија

Едрилицата се срушила во близина на спортскиот аеродром кај Сремска Митровица.

Повеќе: Загина пилот по пад на едрилица во Србија

САД: Еден застрелан, друг ранет!

Едно лице загина, друго е рането при пукање во американскиот град Нешнал Сити, Калифорнија. Ова го соопшти телевизискиот канал NBC, повикувајќи се на очевидци.

Повеќе: САД: Еден застрелан, друг ранет!

МЛАДИТЕ ПОВТОРНО ВО ВОЈСКА - Од 1 јануари 2018-та се враќа воениот рок!

Шведска објави вдека од 2018 година повторно ќе го воведе задолжителното отслужување на воениот рок, осум години по неговото укинување.

Повеќе: МЛАДИТЕ ПОВТОРНО ВО ВОЈСКА - Од 1 јануари 2018-та се враќа воениот рок!

СЕ ПРЕМИСЛИ - Познатиот актер се извини за евентуалното убиство врз првиот човек во државата

Холивудскиот актер Џони Деп се извини за шегата на сметка на американскиот претседател Доналд Трамп велејќи дека немал злобни мисли.

Повеќе: СЕ ПРЕМИСЛИ - Познатиот актер се извини за евентуалното убиство врз првиот човек во државата

Стивен Хокинг: Човештвото е во опасност, Земјата нема иднина

Човештвото ќе мора да ја напушти планетава во наредните стотина години или ќе се соочи со изумирање, предупреди познатиот научник и професор на „Кембриџ“, Стивен Хокинг, кој беше главен говорник на научната конференција на фестивалот Стармус во Трондхајм, Норвешка, која се одржа изминатава недела.

Повеќе: Стивен Хокинг: Човештвото е во опасност, Земјата нема иднина

Експлозија: Рудари останаа заробени под земја во Колумбија

Во eксплозија на рудник за јаглен во централна Колумбија еден рудар загина, двајца се повредени, а 18 останале заробени под земја.

Повеќе: Експлозија: Рудари останаа заробени под земја во Колумбија

(ВИДЕО) Ги забавуваше дипломатите: Министерот за надворешни ја пееше „О соле мио“

Во протоколот сигурно не било предвидено, но вчера по инаугурацијата на Александар Вучиќ за претседател на Србија, Ивица Дачиќ го покажа популарниот „шарм на српската дипломатија“.

Повеќе: (ВИДЕО) Ги забавуваше дипломатите: Министерот за надворешни ја пееше „О соле мио“

Страница 2 од 507

JT Fixed Display