Шојбле: Британците лажеа за време на кампањата за Брегзит

Германскиот министер за финансии Волфганг Шојбле изјави дека Британците лажеле за време на кампањата пред референдумот за Брегзит, одржан минатата година. Тој исто така ги критикуваше оние кои стоеја зад кампањата за излез на Велика Британија од ЕУ бидејќи не презеле одговорност кога победиле.

Повеќе: Шојбле: Британците лажеа за време на кампањата за Брегзит

Убиен главниот човек за трансфер на пари на Исламска држава

Воената коалиција предводена од силите на САД, денеска сопшти дека е убиен главниот човек задолжен за трансферот на пари за екстремистите на исламска држава.

Повеќе: Убиен главниот човек за трансфер на пари на Исламска држава

Индиско село го доби името „Трамп“

Село Индија денеска го смени името и отсега се вика „Трамп“, по американскиот претседател Доналд Трамп.

Повеќе: Индиско село го доби името „Трамп“

Повратниците од боиштата во Сирија, опасност за безбедноста во Косово

Косовските повратници од боиштата во Сирија и Ирак може да бидат сериозен безбедносен предизвик, иако сè уште се на изджување затворска казна, изјави командантот на КФОР, Џовани Фунго.

Повеќе: Повратниците од боиштата во Сирија, опасност за безбедноста во Косово

УКРАДЕНО ПОГРЕБНО ВОЗИЛО: Крадците се забиле во далновод!

Сопственици на погребно петпријатие во вторникот биле шокирани кога откриле дека крадци преку ноќ провалиле во фирмата и украле погребно возило со кое потоа се забиле во далновод.

Повеќе: УКРАДЕНО ПОГРЕБНО ВОЗИЛО: Крадците се забиле во далновод!

На ривалот на Путин и официјално му е забрането кандидирање на изборите!

Централната изборна комисија на Русија денес и официјално му забрани на опозицискиот лидер Алексеј Навални да се кандидира на наредните претседателски избори, пренесе Гардијан.

Повеќе: На ривалот на Путин и официјално му е забрането кандидирање на изборите!

НАУЧНИЦИТЕ ЗАПРЕПАСТЕНИ: Сите гледате во Сирија и Северна Кореја, а на планетата ДОАЃА УЖАС кој само во Европа уби 70.000 луѓе!

Резултатите од новите студии откриваат дека дури 74 отсто од луѓето на планетава би можеле да се соочат со смртоносни жештини доколку под итно не се намали емисијата на штетни гасови.

Повеќе: НАУЧНИЦИТЕ ЗАПРЕПАСТЕНИ: Сите гледате во Сирија и Северна Кореја, а на планетата ДОАЃА УЖАС кој...

Сакал да скокне од надвозник во смрт: Полицајците го прашале зошто го прави тоа, а последниот потег бил ПРЕСУДЕН! (ВИДЕО)

Двајца полицајци успеале да спречат еден маж да изврши самоубиство така што ќе скокне од надвозник на автопат, пренесе Дејли Мејл.

Повеќе: Сакал да скокне од надвозник во смрт: Полицајците го прашале зошто го прави тоа, а последниот...

ШОКАНТНА СНИМКА: Тинејџерка (13) бега од напаѓач на улица (ВИДЕО)

Детективи од Блекбурн објавиле CCTV снимка како би го идентификувале сексуалниот напаѓач (20) кој трчал по тинејџерка (13).

Повеќе: ШОКАНТНА СНИМКА: Тинејџерка (13) бега од напаѓач на улица (ВИДЕО)

Страница 3 од 507

JT Fixed Display