ПАНИКА МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ: Се тресеа зградите, се срушија дрвја - земјотрес од 6.9 степени ја погоди Америка!

Централна Америка беше погодена од земјотрес со јачина од 6,8 степени

Повеќе: ПАНИКА МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ: Се тресеа зградите, се срушија дрвја - земјотрес од 6.9 степени ја погоди...

СИЛНО НЕВРЕМЕ: Торнадо во Хамбург, едно лице настрада (ВИДЕО)

Во силни летни бури кои го погодиле северниот дел од Германија, маж загинал кога дрво се срушило на неговиот автомобил. Во железничкиот сообраќај владее хаос, а во близина на Хамбург забележано е торнадо.

Повеќе: СИЛНО НЕВРЕМЕ: Торнадо во Хамбург, едно лице настрада (ВИДЕО)

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Германците ја шпионирале Белата куќа!

Германската разузнавачка служба долго шпионирала бројни функционери и бизнис цели во САД, вклучувајќи ја и Белата куќа, објави денеска „Шпигел“.

Повеќе: ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Германците ја шпионирале Белата куќа!

ОБЈАВЕНО ВИДЕО ОД ИНЦИДЕНТОТ НА НЕБОТО: Погледнете како НАТО авион се обидел да се приближи до авионот на рускиот министер!

Борбен авион на НАТО F-16  се обидел да се приближи до авион во кој се наоѓал рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, јавуваат руските медиуми.

Повеќе: ОБЈАВЕНО ВИДЕО ОД ИНЦИДЕНТОТ НА НЕБОТО: Погледнете како НАТО авион се обидел да се приближи до...

Елитна единица ќе ги чува гостите на инаугурацијата на Вучиќ

Десет шефови на странски држави и влади и лидери на земји од регионот, кои в петок ќе присуствуваат на инаугурацијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе бидат обезбедувани од страна на припадници на најелитната единица на МУП и војската, пишува српски „Блиц“.

Повеќе: Елитна единица ќе ги чува гостите на инаугурацијата на Вучиќ

Шпигел: Германија ја шпионирала Белата куќа

Германската разузнавачка служба (БНД) долго време шпионирала повеќемина државни претставници и компании во САД, вклучувајќи ја и Белата куќа, објави денеска „Шпигел“.

Повеќе: Шпигел: Германија ја шпионирала Белата куќа

СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА НА БОМБА ПРЕД БАНКА - Има загинати и повредени

Најмалку 25 луѓе загинаа, а над 60 се повредени во експлозија на автомобил-бомба пред банка во јужниот дел на Авганистан, во провинцијата Хелманд. Вооружени напаѓачи упаднале во банката, по што следела престрелка со полициското обезбедување, пренесуваат медиумите. Сè уште не е јасно дали е завршена престрелката и колкав е точниот број на жртви.

Повеќе: СИЛНА ЕКСПЛОЗИЈА НА БОМБА ПРЕД БАНКА - Има загинати и повредени

Експлозија крај објект на НАТО

Експлозија утрото одекна во близина на објект на НАТО во западниот турски округ Измир, јави Си-ен-ен турк. Според телевизијата, при експлозијата, што се случила околу 8 часот по локално време во реонот на Ѓултепе, нема човечки жртви, но предизвикани се материјални штети. Веднаш по експлозијата, турската полиција го блокираше реонот околу објектот на НАТО. Во тек е истрага за утврдување на причините за експлозијата.

Повеќе: Експлозија крај објект на НАТО

УНУЦЕФ: Хуманитарна помош им е потребна на 5 млн. деца во Ирак

Повеќе од пет милиони деца имаат потреба од хуманитарна помош во Ирак, објавија во четвртокот Обединетите нации (ОН). Во извештајот на ОН војната против терористичката организација Исламска држава е опишан како еден од најбруталните во поновата историја.

Повеќе: УНУЦЕФ: Хуманитарна помош им е потребна на 5 млн. деца во Ирак

САД: Четири жртви од високите температури

Двајца бездомници и двајца планинари починаа од високите температури кои го погодија југозападниот дел на САД. Како што пренесуваат медиумите, високите температури ги натерале луѓето да останат во своите домови и истовремено го пореметиле воздушниот сообраќај, бидејќи биле откажани голем број на летови.

Повеќе: САД: Четири жртви од високите температури

Страница 7 од 507

JT Fixed Display