Придобивките од редовното вежбање

Иако вежбањето првенствено сите го применуваме за витка линија тоа нуди огромен број на други придобивки .

Повеќе: Придобивките од редовното вежбање

Утринско вежбање место кафе

Најновите научни истражувања покажуваат дека утринското вежбање многу подобро го буди нашето тело од кофеинот.

Повеќе: Утринско вежбање место кафе

Подобете и изострете го вашиот вид

За подобар вид треба да внимаваме на исхраната, да ги вежбаме очите, да се одмораме и да ги избегнуваме штетните влијанија на околината.

Повеќе: Подобете и изострете го вашиот вид

Знаете ли зошто е добро да јадете индиски ореви?

Ако имате потреба постојано нешто да грицкате, тогаш тоа нека бидат јаткасти плодови. Едни од оние кои се сметаат за најздрави се индиските ореви.

Повеќе: Знаете ли зошто е добро да јадете индиски ореви?

Што е Парадентоза и како да се справите со неа на природен и безболен начин?

Парадентоза  е хронична инфекција која го зафаќа непцето и забната коска која е во контакт со забите, што може да доведе и до губење на забите.

Повеќе: Што е Парадентоза и како да се справите со неа на природен и безболен начин?

Сигурно не знаевте дека ОВОЈ сируп топи масти за многу кратко време!

Овој сируп е одличен, а можете едноставно да го подготвите. Освен за регулирање на телесната тежина, овој сируп ги подобрува функциите на мозокот, слухот, желудникот...

Повеќе: Сигурно не знаевте дека ОВОЈ сируп топи масти за многу кратко време!

Месец дена јадете по две банани дневно: Ефектот ќе ве остави без текст!

Луѓето денес побргу посегнуваат по брза храна отколку по здрави намирници. Имено, на научниците не им е јасно зошто повеќето луѓе бираат нездрава храна, кога постојат толку здрави намирници.

Повеќе: Месец дена јадете по две банани дневно: Ефектот ќе ве остави без текст!

Италијански суд потврди дека употребата на мобилен предизвикува тумор

Италијанскиот суд утврди дека вработен во државната компанија Телеком добил тумор заради повеќе од 15 години интензивно користење на мобилниот телефон, пишува Independent.

Повеќе: Италијански суд потврди дека употребата на мобилен предизвикува тумор

Страница 2 од 139