Предвидување на бројот на жртвите од пушењето

Научниците од универзитетот Оксфорд проценуваат дека до крајот на овој век од болести поврзани со пушењето ќе умрат една милијарда луѓе.

Повеќе: Предвидување на бројот на жртвите од пушењето
Loading...

Грбот боли и поради лош забар

Болките во грбот може да бидат последица и од лоша забарска интервенција предизвикана неуедначен контакт меѓу горните и долните заби, заклучиле лекарите од Хамбург. 

Повеќе: Грбот боли и поради лош забар
Loading...

Сперматозоидите ги „распознаваат„ мирисите

Откритието на лекарите дека човечкиот сперматозоид располага со центар за распознавање на мирисите, може да претставува моќно средство за контрацепција, но и за лекување на неплодноста.

Повеќе: Сперматозоидите ги „распознаваат„ мирисите
Loading...

ЖЕНИ ВНИМАВАЈТЕ - Тетоважите на грбот - проблем при породувањето

Според резултатите на студијата на американските научници од универзитетот во Сан Диего, големите тетоважи на долниот дел од грбот кај жените можат да предизвикаат проблеми во текот на породувањето.

Повеќе: ЖЕНИ ВНИМАВАЈТЕ - Тетоважите на грбот - проблем при породувањето
Loading...

Со јогурт до нормален крвен притисок

Доколку подолг временски период конзумирате јогурт, шансите дека ќе имате хипертензија се помали за 31 процент- тврдат американските научници.

Повеќе: Со јогурт до нормален крвен притисок
Loading...

САКАТЕ ПРЕКРАСНА КОЖА: Еве рецепт, нема да зажалите ако пробате!

Ви пренесуваме рецепт за фантастичен напиток поради кој вашата кожа ќе изгледа блескаво. Овој напиток е вкусен и едноставен за подготовка и - многу евтин.

Повеќе: САКАТЕ ПРЕКРАСНА КОЖА: Еве рецепт, нема да зажалите ако пробате!

НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИЈА: Како настанува РАКОТ, наскоро стигнува лекот!

Благодарение на тоа што се пронајдени самите корени на сите малигни заболувања, во скора иднина човештвото еднаш засекогаш може да каже збогум на ракот.

Повеќе: НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИЈА: Како настанува РАКОТ, наскоро стигнува лекот!

ДОЗНАЈТЕ ДАЛИ СТЕ ПОД СТРЕС: Еден поглед на оваа слика ќе ви го даде одговорот!

Благодарение на овој тест, за само неколку секунди може да проверите дали сте под стрес. Британски професор по психологија осмислил брз оптички тест кој го мери нивото на стрес на кој се изложени луѓето.

Повеќе: ДОЗНАЈТЕ ДАЛИ СТЕ ПОД СТРЕС: Еден поглед на оваа слика ќе ви го даде одговорот!

ПОСТОИ ЛИ МАГИЧНА НАПИВКА ЗА СЛАБЕЕЊЕ И ДЕТОКСИКАЦИЈА? Има само три состојки!

Ова навистина е чудотворна напивка, со чија помош вашиот организам ќе ги исфрли сите токсини, ќе го подигне вашиот имунитет, ќе го опорави дигестивниот тракт и ќе ве наполни со енергија.

Повеќе: ПОСТОИ ЛИ МАГИЧНА НАПИВКА ЗА СЛАБЕЕЊЕ И ДЕТОКСИКАЦИЈА? Има само три состојки!

Страница 132 од 144

JW Player
JT Fixed Display