Што ќе ви се случи ако не спиете цела недела!? (ВИДЕО)

Општо е познато дека на човекот потребни му се помеѓу 7 и 8 часа сон како би бил одморен и подготвен за новиот ден.

 

Повеќе: Што ќе ви се случи ако не спиете цела недела!? (ВИДЕО)

Четири чекори за правилно миење на забите

Внимателното миење на забите е многу важно, но за жал, многу проблеми се последица на погрешната или недоволна дентална хигиена.

Повеќе: Четири чекори за правилно миење на забите

Постењето го регенерира дијабетичниот панкреас

Панкреасот може да се активира за саморегенерација преку еден вид исхрана, односно преку постење, тврдат американски научници. Враќањето на функцијата на овој орган, кој помага при контролирање на нивото на шеќер во крвта, ги повлекол симптомите на дијабетес во експериментите со животни.

Повеќе: Постењето го регенерира дијабетичниот панкреас

ОВИЕ СЕМКИ ГО ЛЕКУВААТ РАКОТ ЗА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА - Погледнете...

Ракот е најстрашната болест на 21-от век. Милиони долари се трошат за да се направат голем број на истражувања кои би го пронашле лекот, но за жал се уште истите се безуспешни.

Повеќе: ОВИЕ СЕМКИ ГО ЛЕКУВААТ РАКОТ ЗА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА - Погледнете...

ВОДАТА Е ЛЕК: Еве како пиењето вода на празен желудник може да ве спаси!

Лечењето со вода е познато во јапонското општество. Конзумирањето обична питка вода на празен желудник е вистински начин за прочистување на човечкото тело. Конзумацијата на вода на празен желудник по посебни услови ви помага во лечење на низа болести. Глвоболка, воспаление на мускулите, срцеви заболовуања, артритис, брзо чукање на срцето, вишок килограми, бронхитис, астма, туберкулоза, бубрежни болести, повражање, дијареа, дијабетес...

Повеќе: ВОДАТА Е ЛЕК: Еве како пиењето вода на празен желудник може да ве спаси!

Мислевте дека нормален притисок е 120 со 80!? - Докторите велат дека Вие сте во ..

Сите граѓани мислат дека нормален крвен притисок е 120 со 80, и дека се што е над тоа е аларм за посета на доктор, но новите податоци велат дека оние што мислат така биле во заблуда.

Повеќе: Мислевте дека нормален притисок е 120 со 80!? - Докторите велат дека Вие сте во ..

Кога ја отворате устата во вилицата слушате крцкање? - причината е застрашувачка...

Крцкање кога ќе ја отворите устата, главоболки, стрес или напнатост се симптоми на состојба која се вика темпоромандибуларно пореметување на вилицата.

Повеќе: Кога ја отворате устата во вилицата слушате крцкање? - причината е застрашувачка...

СЕ ОБИДЕЛА ДА ЗАПАЛИ ПАРЧЕ КАШКАВАЛ - Резултатот шокантен!

Ако сте родител, тогаш веројатно ќе сакате да го гледате ова видео, бидејќи сигурно им правите сендвичи со кашкавал на вашите деца.

Повеќе: СЕ ОБИДЕЛА ДА ЗАПАЛИ ПАРЧЕ КАШКАВАЛ - Резултатот шокантен!

Страница 5 од 139