Склоноста кон алкохол е знак за интелигенција?

Не грижете се ако пиете многу - тоа е знак дека сте интелигентни.

Повеќе: Склоноста кон алкохол е знак за интелигенција?

Од што умираат луѓето!? (ВИДЕО)

Благодарение на податоците од стотици истражувачи од целиот свет, Vox на својот Јутјуб канал претстави интересна карта која прикажува што е најголемата причина за смрт во секоја од државите.

Повеќе: Од што умираат луѓето!? (ВИДЕО)

Чаеви кои го зајакнуваат имунитетот, лечат несоница и нервозен желудник!

Кој и да го пиете нема да згрешите! Чаевите можат да бидат исклучително делотворни во зајакнување на имунитетот пред вирусите и бактериите да го нападнат организмот, но и многу корисна помош ако болеста веќе настанала.

Повеќе: Чаеви кои го зајакнуваат имунитетот, лечат несоница и нервозен желудник!

Кај жените помнењето слабее во педесеттите

Резултатите од неодамна спроведено истражување упатуваат на тоа дека паметењето и времето или брзината на реакцијата на мозокот кај жените започнува да слабее во педесеттите години од животот, што е во спротивност со поранешните сознанија според кои опаѓањето на когнитивните способности не започнува пред шеесеттата година, според студијата објавена во списанието PLOS ONE.

Повеќе: Кај жените помнењето слабее во педесеттите

Погледнете ја застрашувачката разлика помеѓу нормални и бели дробови на пушач (ВИДЕО)

Ако сакате да ги поттикнете луѓето да престанат да пушат, тогаш ова видео е идеално средство за тоа.

Повеќе: Погледнете ја застрашувачката разлика помеѓу нормални и бели дробови на пушач (ВИДЕО)

Изгмечете банана и додајте ги овие две состојки! И цела зима нема да имате мака со кашлање!

Благодарение на моќните својства на медот и бананата, ќе се решите од болното и воспалено грло, кашлицата, а дури и од стомачните проблеми, тврдат добро упатените.

Повеќе: Изгмечете банана и додајте ги овие две состојки! И цела зима нема да имате мака со кашлање!

Еве што ќе ви се случи ако секое утро пиете вода со мед!

Едноставната напивка која во себе ја содржи една од најздравите намирници на светот е вистински сојузник во зајакнување на добрата здравствена состојба.

Повеќе: Еве што ќе ви се случи ако секое утро пиете вода со мед!

ВАРУКЛИМ - ЗА КЛИМАТЕРИЧНИ ТЕГОБИ

Менопауза е времето кога доаѓа до последното менструално крвавење, а причината е циклично делување на хормоналните јајници на слузокожната материца ( ендометријум ).

Повеќе: ВАРУКЛИМ - ЗА КЛИМАТЕРИЧНИ ТЕГОБИ

Вежби кои имаат ист ефект како да сте поминале еден час во теретана

Доколку сте залежале во последно време и немате воља да посетувате теретана, овие вежби се идеални за вас.

Повеќе: Вежби кои имаат ист ефект како да сте поминале еден час во теретана

Страница 7 од 139