ВАРУТЕНСИН - ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ХОЛЕСТЕРОЛ

Зголемен крвен притисок е притисок во артериите повеќе од нормалното, најчесто без симптоми кои го зголемуваат ризикот настанување на пречки при работата на срцето, срцев удар, мозочен удар, анеуризми, оштетување на бубрезите и оштетување на очната позадина.

Повеќе: ВАРУТЕНСИН - ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ХОЛЕСТЕРОЛ

Совети за медитација за полесна медитација

Медитацијата е една од најздравите навики, покажуваат многубројните истражувања. Освен што го намалува стресот, таа го подобрува имунитет и може да направи промени дури и во физичката структура на мозокот!

Повеќе: Совети за медитација за полесна медитација

СТОП ЗА ХЕМОРОИДИТЕ - Варухемороидал

Хемороиди се натечени, проширени вени на аналниот отвор и крајниот дел на дебелото црево. Овој проблем настанува по зголемен притисок во крните садови во карлицата и настанува слично како кај проширени вени на нозете.

Повеќе: СТОП ЗА ХЕМОРОИДИТЕ - Варухемороидал

Запрете го времето: Пет трикови кои веднаш ќе ве подмладат

Ако се` почесто се прашувате како некои жени константно изгледаат млади, одговорот, освен во генетиката, сигурно лежи во нивната нега на кожата. Ова се нивните најголеми тајни кои и вие можете да ги примените.

Повеќе: Запрете го времето: Пет трикови кои веднаш ќе ве подмладат

ЗДРАВО И ПРИРОДНО: Намирници кои заменуваат шеќер во напитоците

Обидете се да ја избегнете грешката која ја прават многумина - белиот сладок прав не го заменувајте со вештачки засладувачи.

Повеќе: ЗДРАВО И ПРИРОДНО: Намирници кои заменуваат шеќер во напитоците

Црна лимонада за чистење на организмот

Црната лимонада е многу поразлична од кој било друг домашен напиток. Тие кои ја пијат тврдат дека е вистинско чудо за човечкиот организам, бидејќи го чисти од токсини и помага во намалување на маснотиите. Ако не сакате црната боја, имајте предвид дека вкусот е идентичен на вкусот на обична лимонада. Овој напиток се прави од само три состојки.

Повеќе: Црна лимонада за чистење на организмот

Имате проблеми со потенција? - решението е ВАРУПОТЕНТ

-Повеќе од 150 милиони мажи во светот патат од пореметување на ерекцијата. Меѓутоа само 10% од нив бара помош за својот проблем. Повеќето мажи не сакаат да признаат дека имаат сексуални проблеми.

Повеќе: Имате проблеми со потенција? - решението е ВАРУПОТЕНТ

Страница 9 од 147