КАРДИОЛОГ СО ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ – Не се дебелееме од масти, туку од...

Добро познато е дека мастите се штетни по човековото здравје.

Повеќе: КАРДИОЛОГ СО ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ – Не се дебелееме од масти, туку од...
Loading...

ВАРУТЕНСИН - ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ХОЛЕСТЕРОЛ

Зголемен крвен притисок е притисок во артериите повеќе од нормалното, најчесто без симптоми кои го зголемуваат ризикот настанување на пречки при работата на срцето, срцев удар, мозочен удар, анеуризми, оштетување на бубрезите и оштетување на очната позадина.

Повеќе: ВАРУТЕНСИН - ЗА РЕГУЛИРАЊЕ НА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ХОЛЕСТЕРОЛ
Loading...

ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Кога ќе ве касне оса, пчела или стршен - ОВА ќе ве спаси од болка!

Со доаѓањето на летото стигна и сезоната на разни инсекти, меѓу кои најголема опасност шират осите и стршните.

Повеќе: ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Кога ќе ве касне оса, пчела или стршен - ОВА ќе ве спаси од болка!
Loading...

ВАРУКЛИМ - ЗА КЛИМАТЕРИЧНИ ТЕГОБИ

Менопауза е времето кога доаѓа до последното менструално крвавење, а причината е циклично делување на хормоналните јајници на слузокожната материца ( ендометријум ).

Повеќе: ВАРУКЛИМ - ЗА КЛИМАТЕРИЧНИ ТЕГОБИ
Loading...

Мултивитаминска напивка со куркума

Овој пијалак е вистинска ризница на лековити состојки, а се прави многу едноставно!

Повеќе: Мултивитаминска напивка со куркума
Loading...

Големо откритие: Белите дробови не се само за дишење, туку и за производство на тромбоцити

Научници открија дека белите дробови не само што служат за дишење, туку и за производство на тромбоцити, крвни зрнца значајни за згрутчувањето на крвта.

Повеќе: Големо откритие: Белите дробови не се само за дишење, туку и за производство на тромбоцити

Сакате рамен стомак? Следете ги овие утрински правила!

Велат дека можете да предвидите каков ќе ви биде денот, гледајќи во утрото, така што најдобро е денот да го започнете со голема насмевка.

Повеќе: Сакате рамен стомак? Следете ги овие утрински правила!

Постењето го регенерира дијабетичниот панкреас

Панкреасот може да се активира за саморегенерација преку еден вид исхрана, односно преку постење, тврдат американски научници. Враќањето на функцијата на овој орган, кој помага при контролирање на нивото на шеќер во крвта, ги повлекол симптомите на дијабетес во експериментите со животни.

Повеќе: Постењето го регенерира дијабетичниот панкреас

Страница 10 од 144

JW Player
JT Fixed Display